Програма підтримки військовослужбовців ЗСУ, НГУ, співробітників МВС, ДПСУ та ДСНС (знижка до 10%).

Бажання
Додайте товари до списку бажань

Спальні мішки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Щиро кажучи, спальні мішки для військових майже не відрізняються за своїми характеристиками від хороших туристичних, оскільки виконують абсолютно аналогічне завдання. Хіба що вимоги щодо міцності та зносостійкості у них вищі, оскільки користуються ними значно частіше та довше. Отже, якщо ви хочете купити спальний мішок, який відповідає вимогам, прийнятим у ЗСУ, ви повинні враховувати таке.

Якими мають бути військові спальні мішки

Насамперед, при виборі спального мішка потрібно звертати увагу не такі моменти.

  • Сезонність. Зимовий, літній, демісезонний. До кожного з них висуваються свої вимоги, але найскладніше, мабуть, із вибором зимових спальників. Адже саме для них э низка параметрів, про які йтиметься трохи пізніше, які мають критичне значення.
  • Формат. Хоча кокон забезпечує більш ефективну теплоізоляцію, військові спальні мішки найчастіше випускаються у форматі конверта. Навіть зимові. Вони простіші у виготовленні, їх можна з'єднувати між собою, а якщо стане жарко, конверт простіше розкрити. Хіба що типовий для коконів капюшон із вбудованою подушкою зазвичай залишають - для більшого комфорту.
  • Температура комфорту. Значення, при якому стандартний дорослий чоловік не замерзне у цьому спальнику за ніч. Для військових моделей особливо критичне, оскільки із опаленням на передовій бувають проблеми. Тож зимові військові спальні мішки за температурою комфорту можна порівнювати з моделями для альпіністів. Ще й тому, що там потрібно ще й температуру екстриму враховувати. Нас мають цікавити моделі, в яких вона знаходиться у районі -20 чи -25. А температура комфорту, відповідно, +5 або близько того.
  • Матеріали. Зовнішній – синтетика, типу поліестеру підвищеної щільності (приблизно 200D, щоб не бояться випадкових пошкоджень. Внутрішній – також синтетика, холофайбер високої щільності – від 400г/м2 та більше. Також корисною буде наявність додаткового поліуретанового покриття – воно підвищує міцність та зносостійкість тканини, що для військових потреб дуже важливо.
  • Простота догляду. В ідеалі, спальні мішки повинні стиратися у звичайній пральній та швидко сохнути. Просто тому, що доступу до більш складних та тривалих способів чищення у військових часто немає.
  • Компактність. Чим менше місця займатиме спальник у складеному вигляді – тим краще. Тому мішки з компресійними стропами для нас є обов'язковими.
  • Правильне забарвлення. Камуфляж хоч і вважається «класичним» для будь-якого армійського спорядження, але в цій ситуації зайвий. А ось класичні мілітарі-кольори, типу чорного, сірого, койот-браун чи оливи – це вже більш адекватніший варіант.
  • Виробник. Для тих, хто хоче підтримати вітчизняного виробника, є чудова новина – в Україні навчилися робити нормальні спальники, у тому числі й зимові. Приклади – продукція KIBORG та SKIF Outdoor. І хоча за дизайном вони все ще програють західним аналогам, але за параметрами та ціною – анітрохи їм не поступаються.

Придбання

Як ми вже говорили, військові спальні мішки майже не відрізняються від гарних туристичних. Але це не означає, що вони продаються повсюдно. Тому якщо вам потрібно купити спальний мішок, що відповідає вимогам ЗСУ, краще відразу звертатися туди, де продають спорядження, яке абсолютно точно відповідає військовим стандартам якості. Тобто – в інтернет-магазині Klost.

Ми на особистому досвіді знаємо, що саме потрібне нашим військовим. І тому все спорядження, яке ми надаємо, відповідає найвищим стандартам якості. Так що використовувати його можна і для більш мирних цілей – на полюванні, риболовлі або під час альпіністських сходжень. Отже, якщо ви цінуєте свій час, гроші та здоров'я – звертайтесь до нас!

Вгору